Türkiye Yurtları

Erzurum Özel Yurtlar
Adres:
Ayazpaşa Mah. İki kapılı Sok.No.1 Erzurum
43 Yorum yapıldı.  |   19567 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Pansiyonları
Bölge:
Şehir Merkezi
İlçe:
Yakutiye
Adres:
Aşağı Mumcu Mah. Milletbahçe Sok. No: 11 ( Verem Savaş Dispanseri karşısı) Yakutiye/ Erzurum
(0) Yorum yapıldı.  |   397 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
Bölge:
Şehir Merkezi
İlçe:
Yakutiye
Adres:
Osmangazi Mah. 12. Ara sok. (Düzgün Market Karşısı) Yıldızkent/ Erzurum
(0) Yorum yapıldı.  |   188 Gösterim
Tip:
Kız Pansiyonları
Bölge:
Yıldızkent
İlçe:
Palandöken

Erzurum'da Nasıl Yaşanır ?


Atatürk Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Erzurum'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz:                                                             00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Erkek Öğrenci Yurtları
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 3000 ile 3500 tl arasıdır
                                                                                                                             yemekli : 5000 tl ile 7500 tl arasıdır
Erzurum Büyükşehir Belediyesidir: Yakutiye, Palandöken, Aziziye Merkez ilçeleridir.

Ulaşım:
Uçakla,Trenle,Karayolu ile

Terminali: Hem şehre hemde üniversiteye yakın. www.esadas.com

Trabzon-Erzincan'dan gelen yol Aşkale'de birleşir, buradan yol direk Erzurum'a girer. Bizler ana sayfamızdada belirttiğimiz gibi yıl boyunca her şehri dolaşarak hem yurt işletmecileri ile bilgi alışverişinde bulunur hemde şehir hakkında ön bilgi olarak yazılarımızı yazarız. 2006 da Erzuruma ilk geldiğimizde doğunun az gelişmiş ve hizmetten yoksun illerinden biri olarak gördüğümüz şehir özellikle 2012 yılındaki ziyaretimizde Muazzam bir organizasyon ve alt yapıyla Olimpiyatlara ev sahipliği yapmış ve aynı muazzamlıktaki duble yolları köprülü kavşakları girişte organize sanayiisi ve gelişmiş bir batı şehrine girdiğimiz izlenimini veren onlarca yeni binalarıyla büyük şehir olma yolunda hızla ilerlemiş olduğunu görmek ve doğal olarak bu yatırımların şehrin sosyal ve ekonomik yapısını değiştirmiş olması(artık erzurumda araba park edecek yer bulmanız mucize) Bizleri hem onurlandırdı hemde devletimizle memleketimizle gurur duymamıza sebep oldu bu duyguyu çok özlemiştik çok güzel bir duygu emeği ve parası geçen herkeze kendi adımıza çook teşekkür ederiz. Gerçi bu yatırımlar sonucunda gelen gelişmişlik her şehirde karşımıza çıkmakta ve artık yeni yollar okadar çabuk yapılmaktaki şehirler için verdiğimiz yol tarifleri her yıl değişiyor.Olimpiyatlarda yapılan çok büyük tesisler artık tamamen erzurumun kullanımına kalmış. Şehre girişte   İlk karşınıza havuzlu kavşak gelir sağınızda Atatürk Üniversitesi yerleşkesini göreceksiniz, kavşağı sola doğru dönüp yerleşkenin karşısındaki caddeden devam edin önünüze bir havuzlu kavşak daha gelir, burdan sola dönerseniz tren garına veya ileri devam ettiğinizde yine ilk sola girerseniz gar'a ulaşırsınız,sola dönmeden devam ettiğinizde bu yol sizi en merkezi caddesi olan Cumhuriyet caddesine çıkarır. Erzurum'da aranan her giysi markalarının ve teknolojik ürünlerinin mağazaları var. 3M Migros, Carrefour Alışveriş merkezleri var. Cumhuriyet caddesine girdiğinizde solunuzda yeşillik bir alan ve Taşbina Muhteşem  mimarisi olan Yakutiye Medresesini göreceksiniz. Cumhuriyet caddesinde genelde sol tarafınızda kafeler ve cadde üstünde çeşitli eğlence mekanları ve çay bahçeleri var. Yakutiye medresesinin ilerisindeki ilk kavşaktan sağa dönerseniz Eğitim fakültesine gidersiniz 500 metre solda. Kavşaktan devam ettiğinizde yol üçe ayrılır bu yol aynı zamanda Palandöken Kayak Merkezine gider siz sola dönerseniz Taşmağazalara gidersiniz çarşısı buralarıdır .

Neler yapılır: Modern ve sonderece gelişmiş bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler.Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak Tertemiz Havası ve Çok Lezzetli Katkısız Yiyecekleri ve Palandöken Kayak Merkezi Var. 

Atatürk Üniversitesi:  http://beta.atauni.edu.tr/university/ Şehrin Merkezinde sayılır, yürüyerek merkezine rahat ulaşabilirsiniz.Atatürk Üniversitesi yerleşkesi çok Erzurum Atatürk Üniversitesi Fotoğrafıgeniş alana kurulmuş. Öğrencilerin ihtiyacı olan herşey var kendi başına bir şehir gibi; bankalar, Erzurum Atatürk Üniversitesi Fotoğrafıkafeler, yüzme havuzu, çok uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz restaurantlar var. Gerçi Erzurum ucuz bir şehir, şehir içindede çok uygun fiyata yemek veren lokantalar var. Tüm toplu taşıma araçları yerleşkenin içinde. toplu taşıma kartsız 90 krş,  şehrin her yerine ulaşım var.Aşkale Meslek Yüksek Okulu :  Erzincan'dan gelişte Aşkale'nin içinden geçen yol da solunuzda 4 katlı krem rengi boyalı bina Aşkale meslek yüksek okulunun önünden geçer . Aşkale küçük bir ilçe ama şehirler arası yolun içinden geçmesi ilçeye hareketlilik sağlıyor.

 Erzurum Çat :

Erzurum Hınıs Meslek Yüksek Okulu: 

Erzurum Horasan Meslek Yüksek Okulu:

 Erzurum Ilıca :

Erzurum İspir Hamza Polat Meslek Yüksek Okulu: 

 Erzurum Karaçoban :

 Erzurum Karayazı :

 Erzurum Köprüköy :

 Erzurum Narman Meslek Yüksek Okulu: Narman Erzurum Ardahan Artvin yolu üzerindedir ister şehir merkezinden kestirme yol Tortum' a sonra Narman, İster Kars yolundan giderek Pasinler'den sonra yine Ardahan yoluna devam ederek ulaşabilirsiniz. 

Erzurum Oltu Meslek Yüksek Okulu: Erzurum Oltu Meslek Yüksek Okulu: Erzurum Ardahan Artvin yolu Oltu'dan geçer 2 alternatif yol vardır, şehir merkezinden önce tortum'a sonra narman ve Oltu. Erzurum Kars yolundan pasinler ve sola artvin yolu her iki yolda hemen hemen aynı uzaklıktadır.

Erzurum Pasinler Meslek Yüksek Okulu : Erzurum'dan Kars'a gidişte. Bu yol Pasinler'in içinden geçer ve ilk  sağa girin, rayların üzerinden geçerek evlerin arasından köprüden geçtikten sonra karşınızda yeni binasıyla Pasinler Meslek Yüksek okulu. Kars yoluna devam ettiğinizde solunuzda Pasinler ilçe merkezi ve Pasinler myo eski binası 

 Erzurum Pazaryolu :

Erzurum Şenkaya Sağlık Hiz. Meslek Yüksek Okulu: Erzurum Kars yoluna devam ederek pasinlerden sonra Ardahan yoluna saparak önce Narman sonra oltu ardından Akşar'dan sağa girerek Şenkaya ilçesine ulaşılır.

 Erzurum Tekman :

Erzurum Tortum Meslek Yüksek Okulu: Tortum'un Erzurum şehir merkezine uzaklığı 50 km 35 - 40 dakika civarıdır.

 Erzurum Uzundere :

Erzurum Teknik Üniversitesi Yakutiye : Erzurum büyükşehir belediyesinin merkez ilçesidir. Üniversite Çat Bingöl yolu üzerindedir.

Erzurum Palandöken: Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Merkez İlçesidir.