Türkiye Yurtları

Diyarbakır Özel Yurtlar
Adres:
Diyarbakır öğrenci yurtları
3 Yorum yapıldı.  |   3346 Gösterim
Tip:
Kız erkek Öğrenci
Bölge:
..
İlçe:
Merkez

Diyarbakır'da Nasıl Yaşanır ?


Diyarbakır Dicle Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrenci konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Diyarbakır'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:
Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı :                                            00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                           00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Diyarbakır Dicle Üniversitesi Bismil Meslek Yüksek Okulu:

 Diyarbakır Dicle Üniversitesi Çermik Meslek Yüksek Okulu :

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Çüngüş Mehmet Adıgüzel Meslek Yüksek Okulu:

 Dicle Üniversitesi Ergani Meslek Yüksek Okulu: Ergani Elazığ Diyarbakır yolu üzerindedir Maden ilçesinden sonraki ilk ilçedir.

  Kulp : Diyarbakır Muş yolu üzerindedir.

 Diyarbakır Dicle Üniversitesi Silvan Meslek Yüksek Okulu :

Diyarbakır Dicle Üniversitesi: www.dicle.edu.tr