Türkiye Yurtları

Adana Özel Yurtlar
Adres:
Yeni baraj Mah.68053 Sok.No:6(Duygu kafe kavşağı Yapıkredi bankası yanı)Adana
5 Yorum yapıldı.  |   9573 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
Bölge:
Merkez
İlçe:
Seyhan

Adana'da Nasıl Yaşanır ?


Adana Çukurova Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri,  yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 

Adana'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 3600.tl ile 6000 tl arasıdır.             Yemekli :    6000tl-8000 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                                00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri:    00 ile 00 tl arasıdır


Adana Büyükşehir Belediyesidir merkez ilçeleri: Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Karaisalı 

ULAŞIM: İzmir'den Afyon, Konya Ereğliden gelinir. İstanbul'dan Ankara, Aksaray Pozantı üzerinden gelebilirsiniz.Terminalden firmaların şehiriçi servisleri var.  Tren ve Havaalanı(Şakirpaşa Hava Limanı) var. Adananın yerel otobüs firması www.lideradana.com.tr den ulaşabilirisiniz.

Mersin'den geldiğinizde Tarsus'tan sonra yolun her iki tarafı oto ve farklı sanayi işyerleri ile kalabalık bir cadde girişte sizi karşılar, bu yolu hiç bırakmadığınız sürece kentin her tarafına ulaşırsınız. Sanayi görünümlü çevreden sonra yolun her iki tarafı adeta yola çadır olmuş gibi yemyeşil turunç, çınar ve söğütağaçları gölgesinde devam eder. Bir süre devam ettiğinizde solunuzda otogar daha sonrada İlk batçıka geldiğinizde yan yola girin sağınızda Şakirpaşa Havaalanı gelir, siz yolunuza devam edin taki ilk köprülü kavşağın altından geçtiğiniz anda  önünüze hemen batçık gelecek; Batçık'a girmeden sağa yan yola girdiğinizde büyük Seyhan Oteli, sonra kavşaktan sola devam ederseniz büyük saat küçük saat eski çarşıya ve karşınıza Çetinkaya mağazası çıktığında arkası KYK nın Sümer Yurdudur, kavşaktan sola Ziyapaşa caddesine girer Atatürk parkı ve caddenin bitimi Tren garıdır, buraları Adananın merkezidir gardan sağa dönerek ilk sola dönüp köprüden geçerek yolunuza devam ettiğinizde bu yol sizi Balcalı kampüsüne ve özellikle öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu baraj yoluna çıkarır. Gerçi büyük bir şehir dolayısıyla her yeri merkez gibi hareketli ve canlı. Tekrar batçıka dönersek batçığa girer ve devam ettiğimizde solumuzda çok heybetli 5 minareli beyaz Sabancı Merkez camii gelecek (her zaman Saygı ve rahmetle andığımız sayın Sakıp Sabancı türkiyenin her şehrinde hatta ilçelerinde öğretmenevi, öğrenci yurtları ve kültürmerkezleri ile eğitime kazandırdığı binaları buradada adımbaşı görebilirsiniz) cami Seyhan nehri kenarındadır;  Devamında nehir kıyısı muaazzam peyzajı ile yemyeşil alan Kuvayi Milliye parkı Seyhan nehrinin üzerinden geçerek köprü altından yol Osmaniye-Hatay devameder, üstündeki kavşağa çıkarak sağa  Deniz kıyısı Karataş'a gider, kavşakta solda büyük alışveriş merkezi Optimum gelir.
 
Adana'yı belkide dayanılamıyacak sıcakları olan kurak bir şehir olarak düşünüyorsanız, şehri her tarafından bölen geniş sulama kanallarını, yeşilalanları, gökdelenleri görünce yanıldığınızı anlayacaksınız. Çok büyük bir şehir olması sizi ürkütmesin çünkü bu karmaşıklıkla işiniz yok. Sizi ilgilendiren öğrenim süresince yaşamınızı geçireceğiniz bölge: Seyhan baraj gölüne kurulmuş nefis bir manzarası olan üniversiteniz, yurtlar'ın bulunduğu Beyazevler semti ve sosyal yaşamınızı sürdüreceğiniz Baraj yolu. Baraj yolu denince aklınıza baraja giden,  çevresi tarlalarla kaplı bir yol gelmesin. Bu baraj yolu öğrencilerin takıldığı sinema, banka, hastane, kafe, bar, disko... yani ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herşeyi bulabileceğinizadananın modern semti merkezi bir cadde. Yurttan okula tek araçla kısa zamanda ekonomik gidilir. 

Deniz: Tesisler ve yazlıkların olduğu kumu maden görünümlü Karataş sahiline girebilirsiniz. Adana İl merkezine uzaklığı 49 km, imkanlarınız bu kadar değil: Mersin 69 km çok geniş sahili ve plajları var. Dalış sporlarına meraklıysanız İçel'i biraz geçtiğinizde yaklaşık 20 km sonra Viranşehir dalış için uygun.


Adana Çukurova Üniveristesi FotoğrafıAdana Çukurova Üniversitesi ( Ç.Ü.) : Balcalı kampüsü Seyhan barajgölünün kıyısında
yerleşimi olan içinde akaryakıt istasyonu 
dahi bulunan neredeyse şehir büyüklüğünde büyük bir kampüstür.

Adana Seyhan:
Adana Büyükşehir belediyesine bağlı merkez ilçedir. Çukurova Üniversiteside bu ilçededir.

Yüreğir İlçesi: Büyükşehir belediyesne bağlı merkez ilçedir.

Aladağ: Adana şehir merkezine yaklaşık Doksanyedi kilometre uzaklıktadır.

Adana Ceyhan Meslek Yüksek Okulu: Adana'dan Osmaniye yönüne devam ederek yaklaşık 57 kilometre sonra ilçeye ulaşabilirsiniz.

Adana Feke: Adana şehir merkezine en uzak ilçelerinden biri yaklaşık Yüz yirmibeş kilometre uzaklıktadır.

Adana İmamoğlu İlçesi: Adana Şehirmerkezine hemenhemen 50 kmdir.

Adana Karaisalı Meslek Yuksek Okulu: Adana büyük şehir belediyesine bağlı merkez ilçedir.

Adana Kozan Meslek Yuksek Okulu: Adana Sivas yolu üzerinde şehir merkezine 75 km uzaklıkta.

Adana Pozantı Meslek Yuksek Okulu: Ankara, Kayseri ve Konya'dan gelecekler Niğdenin ulukışla ilçesinden sonra eğer otobanı tercih etmeyeceklerse pozantının içinden geçerek Adana'ya ulaşırlar, Pozantı Adana şehir merkezine 125 km uzaklıkta dağ ilçesidir genelde kamyoncuların ve şehirler arası yolcuların et mangal için konaklama yaptıkları bir ilçe.

Adana Saimbeyli: Sivas yolu üzerinde Adana'nın şehir merkezine 158 km uzak ilçedir.

Adana Tufanbeyli: Sivas yolunda Adana Şehir merkezine yaklaşık 197 km uzaklığıyla en uzak ilçedir.

Adana Yumurtalık Meslek Yuksek Okulu: Osmaniye Hatay yolu üzerinde, Sahil ilçesidir ve Adana şehir merkezine yaklaşık 82 km uzaklıktadır.